Asus’tan oyunculara büyük jest, uygun fiyata 4K oyun monitörü

Asus’un oyuncular için özel olarak tasarladığı ROG Strix XG27UCS modeli, 27 inçlik 4K IPS ekranıyla dikkat çekiyor. Bu ekran, DCI-P3 renk gamının %95’ini kapsayarak canlı ve gerçekçi renkler sunuyor. Ayrıca, 160 Hz gibi yüksek bir yenileme hızına sahip olması ve ELMB Sync ile G-Sync teknolojilerini desteklemesi sayesinde, oyun sırasında ekran yırtılması ve takılmaların önüne geçiliyor. Bu özellikler, kesintisiz ve akıcı bir oyun deneyimi vaat ediyor.

IPS paneli DisplayHDR 400 sertifikasıyla yüksek dinamik aralık içeriğinde de başarılı bir performans sergiliyor. Değişken Overdrive 2.0 teknolojisi ile monitör, kare hızlarındaki dalgalanmalara karşı ayarlarını otomatik olarak optimize edebiliyor, bu da görsellerin her zaman net kalmasını sağlıyor. Oyuncular için ekstra bir özellik olarak sunulan Asus’un GamePlus özelliği, dahili bir nişangah sunuyor ve bu yeni modelde AI desteği ile nişangahın doğruluğunu artırıyor. Ayrıca, Dynamic Shadow Boost özelliği oyunlardaki karanlık alanları aydınlatırken parlak alanları fazla etkilemiyor, bu da detayların daha iyi görülmesine olanak tanıyor.

Asus’tan oyunculara büyük jest, uygun fiyata 4K oyun monitörü

Monitörün tasarımında da yenilikler var; daha az yer kaplayan bir ayak tasarımı ve telefon yerleştirme oluğu bulunuyor. Bu sayede USB-C portuna kolay erişim sağlanıyor. HDMI 2.0 ve DisplayPort 1.4 bağlantıları ile birlikte bir kulaklık jakı da sunuluyor, böylece çeşitli bağlantı seçenekleri mevcut.

Fiyatı 449$ olarak belirlenen ROG Strix XG27UCS‘nin piyasaya çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Bu monitor, hem oyun tutkunları hem de profesyonel içerik üreticileri için ideal bir seçenek olma potansiyeline sahip. Özellikle oyun oynarken yaşanan görsel sorunların üstesinden gelmek isteyenler için tasarlanmış bu ürün, piyasaya sürüldüğünde büyük ilgi göreceğe benziyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x